Sivilce Bakımı

Sivilce Bakımı

Sivilce sadece ülkemizde görülen bir cilt problemi değildir. Sivilce her ülkede görülür. Bazılarında sivilce sadece belirli bir yaş evresinde görülürken bazıları ciddi derecede kalıcıdır. Sivilce diğer ismi ile akne deri altındaki yağ kanalların tıkanması ile oluşur. Deri üstüne çıkamayan yağ birikir ve atılamadığı için şişer. Ancak bazen bazı zararlı mikroorganizmalar da sivilce de enfeksiyona neden olmaktadır.

Sivilce bakımı ile ciddi sorunlara dönüşmeden iyileşmesi sağlanabilir. Sivilce vücudun çeşitli bölümlerinde oluşabilir. Mesela yüz, boyun, sırt, baş gibi. Sivilce bakımı yöntemleri ile sivilcelerin kaybolması kısa sürebildiği gibi uzunda sürebilir. Bu durum kişinin bünyesine göre değişmektedir. Sivilce bakımı yöntemlerde tıbbi ilaç tedavisi, kozmetik ürünleri (bitkisel), peeling ürünleri.
Sivilce Bakımı Yöntemleri Nelerdir?

Fraksiyonel lazer; ciltte sivilceli bölgelere gönderilen farklı boyutlardaki dalgaların sivilceleri tedavi etmek için geliştirilmiş bir cihazdır. Kozmetik dermatoloji de kullanılır. Böylece sivilce sorunun yayılması ve etki derecesi azaltılır.

Peeling; ciltteki gözeneklerin açılması için en etkili yöntemdir. Böylece yağ bezlerinin gereğinden fazla yağ üretmesi de engellenir. Oldukça basit olan peeling ciltte hafif kızarıklık dışında bir zararı ve yan etkisi yoktur.

Sivilce bakımı yöntemlerini Kızılay güzellik salonu oldukça başarılı uygulamaktadır. Sivilce bakımı konusunda hangi cilt tipine göre sivilce maskesi, fraksiyonel lazer veya peeling uygulanacağını iyi bilir. Böylece doğru teşhis doğru uygulama ile Kızılay güzellik salonu sivilce bakımında kısa sürede kaliteli sonuçlar almaktadır.

İnternette, dergiler de kısacası her yerde sivilce için birbirinden farklı maske tarifleri dolaşmaktadır. Ancak bu maskelere ne kadar güvenilebilir? Ya da cilt tipine hangisi uygundur? Ya da yan etkisi- zararı var mıdır? Gibi soruları sormak gerekir. Çünkü sivilcelerden kurtulmak için tercih edilen sivilce bakımı ürünleri cilde ciddi zararlar verebilir.

Tedavi yöntemleri kadar kullanılan ürünler de cilt ile uyumlu olmalıdır. Mesela alerjik sorun oluşturmamalıdır. Kızılay güzellik salonu uyguladığı sivilce bakımı maskeleri kalite standartlarına uygundur. Ayrıca doğal içerikli olması alerjik sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Senem Kara Güzellik Salonu da bu uygulamalarda başarılı sonuç almaktadır. Müşterilerin sivilce problemlerini analiz etmektedir. Yaş grubuna uygun olarak sivilce bakımı tarifleri uygulamaktadır. Senem kara güzellik salonu uzmanlarının püf noktası cildin arındırılarak tedaviye başlamasıdır. Böylece gözenekler tamamen açılıp deri altına ulaşmak kolaylaşır. Sivilce bakımı sadece oluşmuş ya da oluşacak sivilceleri önlemeye yönelik değildir. Senem Kara Güzellik Salonunda ayrıca sivilce lekelerinden kurtulmak da mümkündür. Sivilce bakımı anlayışını genişleten bu hizmet ile cildin pürüzsüz ve lekesiz bir görüntüye kavuşturmaktadır.

Senem Kara Güzellik Salonu uzmanlarının diğer bir püf noktası sivilce için hazırlanan sivilce bakımı maskeler de vitamin ağırlıklı ürünler kullanılmaktadır. Mesela meyveler. Meyvelerin özü Cildin sivilceden sonra yıpranan dokularını onarması için besleyici görev görmektedir.

Bizi Takip Edin !
WhatsApp chat Tıkla WhatsApp'tan yaz...