Selülit Bakımı

Selülit Bakımı

Selülit; derinin görüntüsünde meydana gelen buruşma ve çukurlukların oluşmasıdır. Selülit oluşumunun temel nedeni; kan dolaşımını yağ tabakası tarafından aksatılmasıdır. Halk genellikle Selülitli bölgeyi portakal kabuğu görüntüsüne benzetmektedir. Selülit kadınlarda yaygın görülmektedir. Bu yüzden Selülit kadınların korkulu rüyasıdır.

Selülit deri altında ödem oluşur, kitlelere dönüşür ve büyür. Vücutta farklı bölgelerde Selülit olabilir. Mesela kalça, bacak, göbek, diz vb. selülitin oluşumunda birçok etken mevcuttur. En önemlisi biyolojik faktörlerdir. Ancak araştırmalar kadınların hareket sayısını kısaltmalarının da neden olduğunu ortaya çıkarmıştır. Yani eskiden bahçe de veya tarla da çalışan kadınların hareketli olması Selülit gibi bir soruna kalkan olmaktaydı. Ancak günümüzde de kadınlar çalışmaktadır. Ancak çalışma ortamı ve koşulları değişmiştir. Daha çok masa başı işlerde kadınlar oturur pozisyonu dolaşım sistemini yavaşlatır ve selülitin oluşumunu tetiklemektedir.

Belki çalışma ortamı veya koşulları değiştirilemez. Ama selülitin etkilerini minimum düzeye indirecek uygulamalar mevcuttur. Kızılay güzellik salonu uzmanları kadınların en büyük sorunu olan Selülit için çözümleri ele almıştır. Kızılay güzellik salonu uzmanları selülite basit tedbirler ile kişinin önlem alabileceğini de belirtmiştir.
Selülitin Etkilerini En Aza İndirecek Selülit Bakımı Nedir?

Selülit masajı ile selülitin cerrahi müdahale olmadan özel masaj teknikleri kullanılarak yapılır. Dolaşım sistemini harekete geçirir. Böylece yağ tabakasının durdurduğu dolaşım yeniden sağlanır. Selülit masajı için ilk adres olarak Kızılay güzellik salonu verilebilir.

Mesela bacaklarda oluşan Selülit için Selülit masajının başlangıç noktası diz kapaklardır. Kalça da son bulur. Selülit masajını yaptırmak için Kızılay güzellik salonu uzman personelin ellerine bırakmak gerekir. Çünkü selüliti tedavi edecek olan yağların hangileri kullanılması gerektiğini bilmek uzmanlık gerektirir.

Senem kara güzellik salonu Selülit bakımı işlemleri için ayrı teknikler kullanmaktadır. Selülit bakımında ilk sıra mezoterapidir. Mezoterapi uygulaması ile Selülit olan bölgeye uygulanarak yağ tabakası parçalanır. Ayrıca bitkisel içerikli kremler ile kan dolaşımını hızlandıran masaj yapılır.

Kızılay güzellik salonu ve senem kara güzellik salonu kadınları mutlu eden çözümlere sahiptir. Çünkü cerrahi müdahaleye gerek kalmayan Selülit bakımı ile selülitler ortadan kaldırılmaktadır. Cerrahi müdahale ancak selülitin derecesi ilerlemiş, ciddi sorunlarda uygulanır.

Selülit bakımı senem kara güzellik salonu uygulaması ile ciddi sorunlara dönüşmesini önlemektedir. Diyet programları ile kişi sağlığına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda pasif jimnastik ile Selülit bakımı yapılır. Ayrıca jojoba yağı, portakal özü gibi maddeler ile Selülit bakımı için uygundur.

Senem Kara Güzellik Salonu Selülit bakımı uygulamasını altmış dakika içinde tamamlamaktadır. Böylece çok zamanınızı almadan kısa bir süre içerisinde günlük işlerinize tekrar dönebilirsiniz. Uygulamalar sonrasında bol sıvı tüketerek dolaşımın hızını etki edebilirsiniz. Randevu ile uygun bir zamanı ayarlayarak altmış dakika da Selülit bakımı için kendinizi profesyonel ellerin uygulayacağı güvenilir tekniklere bırakın.

Bizi Takip Edin !
WhatsApp chat Tıkla WhatsApp'tan yaz...