Profesyonel Cilt Bakımı

Profesyonel Cilt Bakımı

Cilt; yüzey alanı en büyük ve tüm zorlayıcı, yıpratıcı dış etkilere maruz kalan organımızdır. Gün içerisinde maruz kalınan güneş ışınları, yıpratıcı fiziki etkiler ve sigara kullanımı ya da böyle bir ortamda bulunulması durumunda derinizde biriken toksinler, stres ya da makyaj gibi cildi aşındırıcı etkiler cilt sağlınızı olumsuz etkileyecek ve sağlıksız bir görünümde olmasına neden olacaktır.

Cilt, en çok bakıma muhtaç olan organımızdır. Bu sebeple belirli aralıklarla ve uzman kişiler tarafından cilt bakımı yapılması gerekir. Böylece daha sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşabileceğiniz gibi daha genç ve güzel bir görünüme de kavuşabilirsiniz. Özellikle Ankara bakımlı bay ve bayanların olduğu bir şehir olması nedeniyle profesyonel cilt bakımı yaptırmak isteyen herkesin mutlaka uğradığı adres Kızılay Ankara olmaktadır. Alanlarında en iyi cilt bakım mekanları Kızılay Ankara’da hizmet vermektedir. Profesyonel cilt bakımları belirli aralıklarla da tekrar edilmesi alanında en iyi güzellik salonlarından biri olan Senem Kara Güzellik salonu uzmanları tarafından da önerilmektedir.
Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Profesyonel cilt bakımının en önemli özelliği gereken tüm analizlerin yapılarak cilt bakımına başlanmasıdır. Yani yapılan testler neticesinde yalnızca cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımlar cildinize uygulanarak gereksiz olan uygulamalar yapılmamış olur. Bu da hem kişiye zaman hem de para kaybının önüne geçmektedir. Diğer bir yandan cilde uygulanması muhtemel bir yanlış uygulamanın da önüne geçilmiş olur. Şimdi profesyonel bir cilt bakımının nasıl olması gerektiğine bir göz atalım.
Profesyonel bir cilt bakımın 5 temel adımı vardır. Bunlar;

Kişinin cilt türü belirlenip, ardından cilde uygulanacak olan bakım tekniklerine karar verilir.
Cilt, tüm uygulamalardan arındırılarak bakıma uygun hale getirilir. Burada kişinin makyajı varsa ya da herhangi bir krem kullanılmış ise temizleme işlemi uygulandıktan sonra temizleme sütü ile son bir temizlik yapıldıktan sonra asıl cilt bakım uygulamalarına başlanır.
Temizleme işleminden sonra ortaya çıkan cilt işleme uygun bir hale gelmiştir. Bu aşamanın ardından ise buhar uygulaması yapılarak ciltteki lekeler ve siyah noktaların yumuşatılması sağlanır. Bir süre bu uygulama devam ettirildikten sonra komedon kaşığı ile tüm cilt temizlenir ve cilt silinir.
Bu uygulamadan sonra temizlenen cilt gerilir ve ölü derilerden arındırılmış olur. Ama profesyonel cilt bakımı bu kadarla sınırlı değildir. Cilde nem maskesi uygulama adımına geçilir. Frimatör yardımı ile bu maske cilde iyice yedirilerek son adıma geçilir.
Son aşama olan azot serumu bakımı, profesyonel cilt bakımının son aşamasıdır. Azot serumu yine frimatör yardımıyla tüm cilde yayılır ve emilimi sağlanır. İşte tüm bu işlemler sonucunda profesyonel cilt bakımı tamamlanmış olur.

Profesyonel Cilt Bakımı Evde Yapılabilir Mi?

Son zamanlarda gazete ve televizyonlarda çıkan kişilerin verdiği bilgiler ile profesyonel cilt bakımının evde yapılabileceği belirtilmektedir. Peki, ama bu ne kadar doğrudur? Cilt bakımı son derece hassas ve önemli bir konudur. Her bakım her cilt için uygun olmadığı gibi her işlem de cilde uygulanamaz. Aksi takdirde kızarıklıklar, ciltte aşınmalar, kaşıntı ya da daha farklı zararların ortaya çıkmasının yanı sıra hiçbir etkisinin de olmayacağını belirtmemizde fayda vardır. Çünkü profesyonel cilt bakımı bazı test aşamalarının ardından uygulanacak bakım aşamalarının belirlenmesi ve bu cilt bakımı tekniklerinin de profesyonel aletler yardımı ile uygulanması gerekmektedir. Aksi halde yapılan cilt bakımı uygulamasının hiçbir anlamı kalmayacağı gibi cildinize de zararı olacaktır.

Profesyonel cilt bakımı alanında Kızılay Ankara’da hizmet veren Senem Kara Güzellik Salonu yetkilileri, uzman ekip ile en sağlıklı ve güzel cilde kısa sürede kavuşabilmeniz için gerekli tüm cilt bakımı uygulamalarını yapacaktır. Bu alanda kullanılan alet ve ekipmanlar kişiye özel olup hijyenden asla taviz verilmediği için sağlığınızı olumsuz etkileyebilecek bir durum söz konusu bile olamaz.
Profesyonel Cilt Bakımı İle Nasıl Sonuçlar Elde Edilebilir?

Cilt bakımında ancak profesyonel kişilerin bakımı yapması ile iyi sonuçlar elde etmek mümkün olacaktır. Kızılay Ankara’da hizmet veren Senem Kara Güzellik salonu da bu mekanlardan biri ve hatta adından en çok söz ettiren güzellik salonudur. Çünkü yapılan cilt bakımı uygulamaları çok kısa sürede göz ile görülür derecede sonuçlarını fark edebilmek mümkündür.

Peki, ama profesyonel cilt bakımı ile ne gibi sonuçlar elde edilebilir? Bu sorunun cevabı aslında yine kişinin kendisinde gizlidir. Çünkü yapılacak cilt bakımı, kişinin yıpranan cildinin onarımı ve daha sağlıklı bir hale gelmesini sağlayacaktır. Kişi cilt bakımına ne kadar özen gösteriyorsa yapılan cilt bakımı uygulamaları da o denli kısa sürede etkisini gösterecektir. Profesyonel cilt bakımı ile kişinin cildinde kısa bir süre içerisinde şu değişiklikleri görebilmek mümkündür.

Cildin üzerindeki ölü deri kalktığı için daha canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşulur.
Siyah noktalar, akne, sivilceler ve daha birçok cildinizin güzelliğini gölgeleyen lekelerden kurtulmak mümkündür.
Yoğun stres gibi sebeplerden dolayı oluşan kırışıklıklar ortadan kalkacaktır.
Ciltte oluşan yağlanma ve kurumaların önüne geçilecektir.
Cildinizin güzelliğini maskeleyen makyaj uygulamalarına artık ihtiyacınız kalmayacaktır.
Cildiniz daha sağlıklı sıkı ve genç bir görünüme kavuşacaktır.

İdeal Bir Cilt İçin Kaç Seans Gereklidir?

İdeal bir cilt görünümüne kavuşmak herkesin hayalidir. Bu sebeple Senem Kara Güzellik Salonu uzmanları kişiye göre cilt bakım seansları uygulamaktadır. Bu seansların her biri ortalama 40 ila 60 dakika arasında sürmektedir. Cilt belirli aralıklarla da bakım uygulamaları ile yenilenmesi gerektiği için en ideal zamanın yıl içerisine dağıtılması gerektiği belirtilmektedir. Yılda 3 sefer ya da 25 günde bir sefer olmak üzere iki farklı seans uygulanmaktadır. Tabi bu bahsettiğimiz seanslar kişinin cildine göre belirlenmektedir.

Bizi Takip Edin !
WhatsApp chat Tıkla WhatsApp'tan yaz...