Pedikür

Pedikür

Ayakların tırnak, topuk, deri gibi farklı alanlarda yapılan bakımların genel adıdır. Vücudu gün boyunca taşıyan gün sonunda yorgun belirtilerinin hissedildiği ilk noktadır. Şişmeler, çatlamalar, kızarıklık gibi belirtiler ayakların ayakkabı da uzun süreli kalmasının sonucudur. Aynı zamanda kapalı ayakkabılar terlemeyle beraber ayak kokusuna da neden olmaktadır.

Bütün bu sorunların çözümü; pedikürdür. Tırnak kesiminden başlayıp ayaklar için özel bakım tarifleri ile yapılan bütün işlemler pedikür kapsamındadır. Pedikür denilince akla tırnak boyama, şekillendirme işlemleri gelir. Ancak bu kadar işlemle sınırlı değildir. Aynı zamanda doğru ayakkabı tercihi yapılmaması sonucunda ayak derisinin zarar görmesi ile nasır oluşumu kaçınılmazdır. Pedikür işlemi ile nasırların temizlenmesi de mümkündür.

Pedikür işlemi evde maliyeti ucuz olarak düşünülse bile aslında doğru bir düşünce değildir. Çünkü güzellik salonunda yaptıracağınız bakım ile basitçe yapılan bakım bir olmayacaktır. Dediğimiz gibi pedikür birçok bakımı kapsamaktadır.

Kızılay güzellik salonu hizmetleri her maliyetlerin uygun olması ile bütçeleri düşünmektedir. Çünkü sadece çalışan kadınlar pedikür yaptırabilir düşüncesini yıkarak bakımlı olmak isteyen herkes pedikür yaptırabilir anlayışı ile hizmet sunmaktadır. Bunun içinde fiyatları aşağı çekerek ev hanımlarını, öğrencileri, çalışmayanları da unutmamaktadır. Kızılay güzellik salonu merkez konum da olması ile çeşitli konumdan insana hitap eden hizmetler sunmaktadır. Bunlardan biri de pedikürdür. Kızılay güzellik salonunda hijyen korkusu olanları tamamen rahatlatmaktadır. Çünkü malzemelerin düzenli olarak temizlenip, bakım ve onarım ile yenilenmesi sağlığa dikkat edilmektedir.
Pedikür İşleminde Son Trendler

Mevsime göre renk oje tercihi modayı ne kadar yakın takip edildiğinin ilk belirtisidir. El tırnaklarında olduğu kadar ayak tırnaklarındaki renkler dikkat çeken noktalardandır. Kış aylarının modası pastel renkler olurken yaza damga vuracak olan renkler kırmızıların, turuncuların hâkim olduğu tonlardır. Trendleri yakalamak ancak Senem Kara Güzellik Salonunu tercih ile mümkündür.

Trendleri yakalamanın yanı sıra tırnakların sağlıklı bir şekilde uzatılması veya korunması gerekir. Eğer tırnaklar sürekli kırılıyorsa bunun için güçlendirici ilaç uygulanması gerekir. Senem Kara Güzellik Salonu güzelliğinizi düşündüğü kadar sağlığa da büyük önem vermektedir.

Soğuk ve kış aylarında ayaklar kapalı ayakkabılara, kalın çoraplara mahkûm edilir. Havaların ısınması ile yaz aylarında ayakların kapalı ayakkabıdan çıkarılarak sandalet tarzı ayakkabı giyilir. Bu durumda tırnakların görüntüsü önemlidir. Aynı zamanda sürekli kapalı kalan ayaklar, tırnakların uzamasını ve şeklini etkiler, büyük kâbus olan batıklar oluşur. Batıkların düzgün bir şekilde tedavi edilmesi gerekir. Senem kara güzellik salonu uzmanları batık tırnak tedavisinde oldukça başarılı hizmet sunmaktadır.

Senem Kara Güzellik salonu uzmanları pedikürde püf noktaları da uyguladığı gözlerden kaçmamaktadır. Mesela limon esanslı yağlar ile ayakların ovulması hem yorgunluktan kurtarır, hem limonun ferah kokusu rahatlatma etkisi oluşturur hem de tırnakların kaybolan canlılığı ve parlaklığına yeniden kavuşur.

Bizi Takip Edin !
WhatsApp chat Tıkla WhatsApp'tan yaz...