Pasif Jimnastik

Pasif Jimnastik

Adı pasif jimnastik olan bir zayıflama yöntemine değineceğiz. Pasif jimnastik aslına bakılırsa bölgesel zayıflama ya da zayıflama hareketlerinden biri değildir. Aksine pasif jimnastik zayıflamak için kullanılan aletin adıdır. Bu alet, gelişim sağlanmak istenen bölgenin üzerine çeşitli petler ya da aparatlar ile bağlanarak kaslara düşük voltajlı elektrik akımları uygular. Bu sayede kasların titremesini dolayısıyla da sürekli olarak çalışmasını sağlayacağı için hiçbir hareket yapmadan size zayıflama sağlayacaktır.
Pasif Jimnastiğin Faydaları

Pasif jimnastik ile aktif hareket etmenize gerek kalmadan zayıflama imkânı bulabilirsiniz. Hatta yattığınız yerden bile zayıflamak mümkündür. Pasif jimnastik bir zayıflama aleti olduğundan bahsetmiştik. Bu alet bölgesel uygulandığı için istediğiniz bölgeniz üzerine uygulama yapabilir ve aktif bir zayıflama elde edebilirsiniz.

Uygulanan bölgede bulunan yağ hücrelerinin küçülerek parçalanmasını sağlar. Böylece o bölge artık yağ depolama imkânı bulamayacağı için kalıcı zayıflık sağlayacaktır.
Yağların erimesi ile boşalan bu bölgelerde sıkılaşma sağlanmalıdır. Yoksa sarkmalar meydana gelebilir. Bu sebeple seanslara devam edilerek kasların çalışması devam ettirilerek vücutta sıkılaşma sağlanacaktır.
Pasif jimnastiğin en büyük avantajı aktif jimnastik gibi boşalan yağ hücrelerinin yerini kas hücreleri almaz ve sizde kilo artışına sebep olmaz. Böylece ideal kilonuzu koruduğunuz gibi daha sıkı bir vücuda da sahip olabilirsiniz.

Pasif Jimnastik İle Kilo Verilebilir Mi?

Birçok kişinin zayıflama yöntemlerini tercih etmesinde ki amaç kilo vermektir. Tabi ki pasif jimnastik ile kilo vermek mümkündür. Fakat normal bir seans uygulaması ile bu mümkün değildir. Çünkü pasif jimnastiğin görevi, vücudunuzda ki yağ hücrelerini yok ederek daha sıkı bir vücut görünümüne kavuşturmaktır. Peki, ama pasif jimnastik ile nasıl kilo verilebilir?

Bu sorunun cevabını Kızılay Ankara’da hizmet veren Senem Kara Güzellik Salonu uzmanları şu şekilde açıklamaktadır. Kilo verme işlemi için mutlaka aktif bir zayıflama programı ve diyet programı ile desteklenmelidir. Ayrıca seans süreleri ortalama 40 ile 45 dakika aralığında uygulanmalıdır. Bir diğer önemli husus ise ister her gün, isterseniz de bir gün ara ile de uygulamaya girebilirsiniz.
Pasif Jimnastik Kimler İçin Uygun Olmayabilir?

Zayıflama aletlerinin birçoğu belirli bir kesim insanın kullanımı için uygun olmayabiliyor. Nitekim pasif jimnastik yapılan araştırmalar ve uzman görüşlerince hiçbir uygunsuzluk durumuna sebep olmadığı anlaşılmıştır. Böylece hiçbir engel olmaksızın rahatlıkla pasif jimnastik seanslarına katılabilirsiniz. Fakat yine de özel durumlarınız olması halinde güzellik salonu yetkililerine seanslardan önce belirtmenizde fayda vardır. Bu durumda seans süreleri ve aralıkları da size en uygun şekilde ayarlanacaktır.
Pasif Jimnastik Uygulaması Sonuçları

Bir zayıflama işleminin en önemli özelliği size ömür boyu aynı şekilde kalabilmeyi sağlamasıdır. Ayrıca zayıflamak sağlık açısından da önemli olduğu için zayıflarken de sağlığınızı korumanız son derece önemlidir. Bu sebeple kesinlikle kilolarınızı kaybederken sağlığını kaybetmemeniz gerekmektedir. Nitekim bu da alanında en başarılı ve uzman güzellik salonu görevlileri ile mümkün olabilmektedir. Güzellik uzmanlarına göre size en ideal kilo aralığı belirlenip ve bu aralıkta kilolarınızı korumanız oldukça önemli ve sağlığınız açısından büyük öneme sahiptir. Bu sebeple Pasif Jimnastik için tercih edeceğiniz güzellik salonu alanında en iyisi olması şarttır. Kızılay Ankara’da hizmet veren Senem Kara Güzellik Salonu da alanında en başarılı ve en iyi güzellik salonlarından biri olarak adından sıkça söz ettirmektedir.

Senem Kara Güzellik Salonu

Son günlerde güzelliğin ve sağlığın yolunun sağlıklı zayıflamadan geçtiği bilincine varılmasıyla birçok bay ve bayanın ilgisinin güzellik salonlarına yöneldiğini görebilmek mümkündür. Bu durum birçok avantajı beraberinde getirdiği gibi bazı dezavantajlarının da olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Çünkü kilo vermek ve zayıflama işlemi muhakkak ki uzman gözetiminde yapılması gereken işlemlerdir. Aksi takdirde telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğuracağını tahmin etmek hiçte zor olmayacaktır. Özellikle son günlerde televizyon ve gazetelerde görmeye başladığımız alanında uzman olmayan güzellik salonları ve görevlileri nedeniyle yaşanan olumsuz olayların gittikçe yayıldığını görmek son derece üzücü bir olaydır. Çünkü insan sağlığı her şeyden önce geldiği atlanmakta ve hiçbir etik kurala uymayan insanların birçok kişiyi kandırabildiğini görmekteyiz.

Bu konuda yapılması gereken muhakkak alanında en başarılı güzellik salonlarının araştırması yapılmalı ve seanslara bu aşamadan sonra başlanmalıdır. Aksi takdirde sağlık bulacağınıza sağlığınızdan olmak işten bile değildir. Ama Kızılay Ankara’da adından sıkça söz ettiren bir güzellik salonu müşterilerine uzun zamandır hizmet vermektedir. Senem Kara Güzellik Salonu, bir güzellik salonundan çok daha fazlasını sizlere sunmaktadır. Zayıflarken aynı zamanda sağlığınızı da koruyabileceğiniz uygulamalar ile sağlıklı zayıflamayı tam olarak bu mekânda bulabilirsiniz. Beslenme uygulamaları, aktif ve pasif hareket programları ve hatta uyku düzeni programları ile müşterilerine çok yönlü sağlığı ve güzelliği sunan Senem Kara Güzellik Salonu size de en ideal görünümü sağlık çerçevesi içerisinde kısa sürede sağlayacaktır. Alanında en başarılı uzmanların hizmet vermesi ile yapılan uygulamalar esnasında hiçbir olumsuz durumla karşılaşmak neredeyse mümkün değildir. Böylece yapılan tüm uygulamalar ve emeklerinizin tam karşılığını belirli bir süre içerisinde alacak ve daha yüksek moral ve motivasyonla seanslarınıza devam edeceksiniz.

Bizi Takip Edin !
WhatsApp chat Tıkla WhatsApp'tan yaz...