Micro Blading 3D Kıl Tekniği

Micro Blading 3D Kıl Tekniği

Kaşlar yüzün tamamlayıcı unsurlarındandır. Kadınlar kaşlarına uzun zaman ayırarak düzgün ve şekilli durması için birçok uğraş verirler. Tabi düzgün kaşlara sahip olanlar için bu süre yarıya iner. Ancak kaşlarından memnun olmayanlar için kaş bakımı için süre epeyce uzar. Yanlış kaş şekillendirme sonucunda kaşların zaman içinde tekrar çıkmaması ya da küsme olarak adlandırılan seyrelmeler kaş yapısını bozmaktadır.

Kozmetik ürünleri kaşların biraz daha dolgunlaşmasını sağlasa da her gün sil baştan yapması fazla zaman almaktadır. Ayrıca suya dayanıklı olmayan ürünler kaşların görüntüsünün çabucak bozulmasına neden olmaktadır. Bu durum da kaşlar için daha kalıcı yöntemler isteyen kadınlar farklı uygulamamalara başvurdular.

Micro blading 3d kıl tekniği, dünyada uygulanan son yöntemdir. Japon tekniği olarak da geçmektedir. Micro blading 3d kıl tekniği herhangi bir elektronik cihaz kullanılmadan uygulanmaktadır. Bu işlem için özel kalem ile yapılmaktadır. Yani güzellik konusunda uzman bir kişinin titiz, sabırlı çalışmasının yanı sıra yetenekler ile kaşlar tekrardan tasarlanmaktadır. Yani el ile yapılmaktadır.

Micro blading 3d kıl tekniği için kullanılan malzemeler sadece bir kerelik kullanılır. İşlem sonrasında atılır. Kıl tekniği denmesindeki amaç işlemde kullanılan boya ile kıl şekli verilerek çizilmesindendir. Görüntü hem doğal olmakta hem de yarı kalıcıdır.

Kızılay Ankara da güzellik piyasasında kendini geliştirmiş pek çok güzellik salonu vardır. Ancak senem kara güzellik salonları diğerlerine göre bir adım öne çıkmaktadır. Çünkü uygulamalar da mesela micro blading 3d kıl tekniği için kullanılan renk maddesi veya boya tamamen doğaldır. Bitki özlerinden ve köklerinden elde edilmektedir. Böylece sanayi maddelerinden uzak cilde zarar veren kimyasallar içermez. Bu ürünler sadece lisansa sahip olanlar için geçerlidir. Senem kara güzellik salonlarında kullanılan ürünler de lisanslıdır. Bu da hizmet kalitesinin belgesidir.

Senem Kara Güzellik Salonları Uzmanları Uyarıyor

Güzel olmak her kadının hakkıdır. Bunun için güzellik salonları her gün kendini geliştirerek yeni hizmetler ile müşterilerin ihtiyaçlarına cevap vermek ister. Ancak micro blading d kıl tekniği gibi uygulamalar için bazı insanların uygulamaması gerektiği güzellik uzmanları tarafından önerilmemektedir. Senem kara güzellik salonlarında güzellik uzmanlarının uyardığı kişiler:

Diyabet hastaları
Anne adayı kadınlar
Kan pıhtılaşması gibi hastalıkları olan kişiler
Ruhsal olarak sıkıntıları olan kişilere bu hizmetlerin uygulanmaması gerektiğini belirtmektedir.

Kızılay Ankara merkez konumdadır. Aynı zamanda ünlü meydanlara sahiptir. Eğlence mekanları, kafeler, alışveriş merkezleri ile oldukça hareketli bir semttir. Aynı zamanda metroya, otobüs duraklarına yakın olması insanların ulaşım konusunda rahat hareket etmelerini sağlamaktadır. Ayrıca kültür konusunda da birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Kızılay Ankara da çalışan nüfus fazladır. Böylece gündüzleri yoğun iş temposuna sahiptir. Kızılay Ankara sokaklarında Kadınların çalışma hayatında yer aldığını görmekteyiz.

Kızılay Ankara bu kadar ile sınırlı değildir. Ankara’nın soğuk yapısı güzellik salonlarının renkli yapısı ile bozulmaktadır. Çünkü her gün güzelleşmek isteyen kadınlar veya kendine önem veren herkes haftanın hangi günü olursa olsun Kızılay Ankara semtine akın etmektedir. Sokaklar, caddeler insanların tatlı telaşı ile canlanmaktadır. Yani sadece iş koşuşturması ile akıllar da yer alan Ankara insanların kendi görüntüsüne önem verdiği tatlı telaşlar ile güzellik salonlarına olan ilgisini de ortaya koymaktadır. İster ev hanımı ister öğrenci ister çalışan bayanlar veya estetiğe önem veren erkekler. Kısacası herkes Kızılay Ankara da bu tatlı telaşı yaşamaktadır. Her bütçeye ve herkese hitap eden güzellik salonları ile bütün bütçelere ulaşmayı hedeflemektedir.

Senem kara güzellik salonlarında danışma hizmetleri de verilmektedir. Ayrıca micro blading 3d kıl tekniği hakkında işlem öncesinde ön bilgilendirme yapılmaktadır. Bu esnada merak ettikleriniz, şüpheleriniz hakkında sorularınız varsa sorarak işlemin kafanızda kesinleşmesini sağlayabilirsiniz. Böylece kalıcı bir işlem için kafanız da herhangi bir soru işareti kalmadan rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Senem kara güzellik salonlarında işlemler profesyonel olarak yapılmaktadır. Çünkü küçük bir hataya asla yer verilmemektedir. Micro blading 3d kıl tekniği için işleme başlamadan önce cetvel kullanılmaktadır. Yani kaşların çizilmesi, şeklin belirlenmesi için ve her iki kaşın birbiri ile orantılı olması estetik açısından önemlidir. Uzmanlar da bu kriterleri baz alarak cetvel ile eşitlik sağlamaktadır.
Micro Blading 3D Kıl Tekniğinin Kalıcılığı

Her cilt tipi birbirinden farklıdır. Bundan dolayı kuru veya yağlı cilt tipinin micro blading 3d kıl tekniği farklı sürelerde kalıcı olmaktadır. Mesela normal cilt tiplerinde bu işlem iki yılken yağlı ciltler de bu süre düşmektedir.
Micro Blading 3D Kıl Tekniğinin Uygulanmasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Güzellik uzmanlarının özellikle de kaş tasarımı veya kalıcı makyaj gibi alanlar da uzmanlaşmış yeterli deneyime sahip kişilerce yapılması gerekir. Sonuçta bu uzman kişilerin yapması ile hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır.

Micro blading 3d kıl tekniği iki seanstan oluşmaktadır. İlki kaşların çerçevesinin çizilmesi, cetvelle ölçülmesi ve içinin doldurulması gibi işlemler uygulanır. İkinci seans da işlemin tekrarlanması ile artık kaş şekli oluşur, rengi, biçimi belirginleşir.

İşlem sonrasında herhangi bir yan etki görülmez. Mesela kızarma, kanama, kabuklaşma gibi. Bu işlemin doğal maddeler kullanılması ile maddenin emilimi kolaylaşır. Bu da iyileşme süresini hızlandırır. Kanama veya kabuklaşma gibi durumlar yaşanmaz.

Senem kara güzellik salonlarında uygulanan işlemler özellikle micro blading 3d kıl tekniği dünya standartları ile uyumludur. Bu da yapılan işlemin kalitesini ve verimini gözler önüne sermektedir. Çünkü tasarlanan kaşlar veya doldurulan kaşlar daha hacimli görünüm kazanır. Ayrıca kendi kaşlarından ayrı bir görüntü oluşturmaz. Kaşların zaman için de solması gibi bir durum söz konusu değildir.

Bizi Takip Edin !
WhatsApp chat Tıkla WhatsApp'tan yaz...