Manikür

Manikür

Bir şeyleri tutmak veya taşımak için tırnakların güçlü ve sağlam olması gerekir. Tırnakların kırılmasını önlemek, tırnak batmalarını ortadan kaldırmak için basit gibi görünen tırnak kesme işlemini doğru yapmak gerekir.

Manikür, ellere uygulanan bakıma verilen isimdir. Ellerin sağlıklı, canlı ve parlak görünmesini sağlayan uygulamaların yanı sıra tırnak için de işlemler yapılmaktadır. Tırnak kesimi, şekillendirilmesi, oje gibi kozmetik ürünlerinin uygulanması vb. Ellerin gün içerisinde çokça kullanılması ile yıpranmalar meydana gelir. Bu yıpranmaları ortadan kaldırmak ellere gerekli önemin verilmesi için manikür uygulanır.

Ellerin temiz ve bakımlı olması sosyal çevre de dikkatleri çekmektedir. Tokalaşma, selamlaşma gibi anlarda eller çok önemlidir. El karşı tarafa uzatıldığında tırnakların düzgün olması, elin nemli yapısı izlenimlerde katkısı büyüktür.

Manikür evde yapılacağı basit işlemlerin yanı sıra Kızılay güzellik salonu uzmanları tarafından da yapılabilir. Kızılay güzelli salonu tercih etmek gerekir. Çünkü deri, tırnak gibi konularda uzman bilgisi önemlidir. Evde kendi bilginiz doğrultusunda yapacağınız manikür uygulaması Herhangi bir yaralanma veya yanlış tırnak kesimi ile ileride büyük sorunlara neden olabilir.

Kızılay güzellik salonu profesyonel hizmetin kalitesi hijyenik mekân ile tamamlanmaktadır. Tırnak ve el bakımı esnasında kullanılan malzemeler ya da ortamdaki ambiyans ve ferahlık ile müşterilerin hizmet için bulundukları süreç de kendilerini rahat bir ortamda bulacaklardır.

Manikür uygulaması güzellik sektöründe ayrı bir daldır. Bu konuda ilerlemek, yeni trendleri takip edip uygulayabilmek konu hakkında yeterli bilgi ve beceriye sahip olmak ile mümkündür. Senem Kara Güzellik Salonu alanında uzman personel ile hizmetler son derece güvenilirdir. Mesela manikür yapmak için gerek yurt içinde gerekse yurt dışında bilgi, tecrübe, donanıma sahip kişilerce yapılmaktadır.

Manikür işlemi ellerin temiz olması ile başlanır. Eller güzelce dezenfekte edildikten sonra tırnaklar kesilip şekillendirilir. Törpülenir. Tırnak kenarlarında kalkmış olan derilerden arındırılıp eller alkol ürünü ile temizlenir. Ellerin uygulama sonrasında kaybedici nemi geri kazandırmak için cilt tipine uygun nemlendirici krem sürülür. Bu sürme işlemi özel masaj teknikleri yapılmaktadır. Çünkü ellerdeki kan dolaşımını hızlandırmak, parmak uçlardaki damarların canlanmasını sağlamak, ellerin yorgunluğunu atmak için önemlidir. Ayrıca tırnaklar da özel tırnak işlemleri uygulanabileceği (günümüzdeki ismi ile nail art) herhangi bir şey sürülmeyebilir.
Senem Kara Güzellik Salonu Uzmanları Tırnaklara Dikkat Çekiyor

Tırnakların sağlıklı yapısının korunması için tırnaklara düzenli bakım yapılması gerekiyor. Tırnaklar aynı zamanda vücutta meydana gelen sağlık sorunlarının belirtilerini de göstermektedir. Bu yüzden tırnaklar için senem kara güzellik salonu hizmeti iyi bir seçim olacaktır.

Tırnaklarda kullanılan aletlerin hijyenik olması önemlidir. Çünkü güzellik salonu gibi halkın yaygın tercih ettiği mekanlarda hastalık bulaşma riski yüksektir. Bu yüzden iyi dezenfekte edilmesi ya da kişisel bakım seti ile manikür işleminin yaptırılması sağlık sorunu oluşturmaması için önemlidir.

Bizi Takip Edin !
WhatsApp chat Tıkla WhatsApp'tan yaz...