Leke Bakımı

Leke Bakımı

Cilt, insanın en değerli giysisidir ve her şekilde güzelliğin görünen yüzüdür. Bu sebeple cilt ne kadar düzgün, lekesiz ve sağlıklı olursa kişi de o kadar güzel olur. Yıllarca insanlar daha güzel bir cilt görünümü için çalışmış ve uzmanlar birçok tedavi yöntemleri geliştirmiştir.

Aslına bakılırsa cilt, melanin pigmenti ile asıl rengini ortaya çıkarır. Bu pigmentte oluşan bazı sorunlar ya da sıkıntılar sonucunda melanin olması gereken renginden daha koyu bir renge dönüşür ve bu da lekelerin oluşmasına sebebiyet verir. Bu hemen hemen herkes için büyük bir sorundur. Hele bir de bu lekeler gözle görülebilecek kadar büyük ya da herkesin görebileceği bölgelerde ise sorun kişi için bir kat daha büyük bir hale gelmektedir.

Teknolojinin gelişmesi her alanda kendini gösterdiği gibi güzellik alanında da büyük bir teknoloji değişimi yaşanmaktadır. İşte bu yeni teknoloji ile en büyük sorunlardan biri olan lekeler kişi için büyük bir sorun olmaktan artık çıkmıştır. Güzellik salonları tarafından kullanılan bu yüksek teknoloji leke bakımı yöntemlerine bir göz atalım.
Leke Bakımı Yöntemleri

Leke tedavisi birden fazla olması, kişinin cilt tipine en uygun tedavi yönteminin belirlenebilmesi için son derece önemlidir. Bu şekilde en iyi görünüme en uygun tedavi yöntemi ile kısa sürede kavuşabilmek artık mümkün.
Renk açıcı kremler

Adından da anlaşılacağı üzere lekelerin renklerinin daha açık ve belirsiz bir hale gelmesini sağlayan kremlerdir. Ne var ki bu bitkisel özlü kremler kişinin cilt ve sağlık durumuna göre uygulanması gerekmektedir.
Güneşten koruyucu kremler

Güneş, UV yaydığı ışınları sebebiyle melanin pigmentinin daha da koyulaşmasına sebebiyet verecektir. Bu sebeple lekelerin güneş ışınlarından korunması gerekmektedir.

Burada bahsettiğimiz birkaç yöntem sadece leke bakımı yöntemleridir. Yani lekelerin daha büyümeleri ya da dışarıdan daha belirgin durmamalarını sağlayacak başlıca ve basitçe olan birkaç yöntemden ibarettir. Fakat burada değinmemiz gereken en önemli hususlardan biri de cilde uygulanacak bu tür kremli tedavi yöntemleridir. Çünkü cilt hem en dış katman olması hem de son derece zarif bir yapıya sahip olması sebebiyle son derece dikkatli krem seçimi yapılmalı ve kişinin alerjen durumu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Senem Kara Güzellik Salonu

Hiçbir cerrahi müdahale uzmanlarının haricinde yapılmaması gerekmektedir. Tabi cerrahi müdahalenin haricinde doğrudan uygulanan kremler bile uzmanların dışında uygulanmaması gerekmektedir. Aksi taktirde güzelleşmek için sağlığınızdan olabileceğinizi asla unutmamanız gerekmektedir. Bu sebeple Ankara Kızılay’da yıllardan beri hizmet veren Senem Kara Güzellik Salonu tüm leke bakımı uygulamalarını hem uzman kadrosu ile hem de tüm hijyen şartlarına azami ölçüde dikkat ederek müşterilerine uygulamaktadır. Sonuç olarak tüm lekelerden kurtulmuş, daha güzel görünen ve kendine olan güveni daha fazla olan mutlu bay ve bayanları topluma kazandırmıştır.

Bizi Takip Edin !
WhatsApp chat Tıkla WhatsApp'tan yaz...