İğnesiz Mezoterapi Uygulaması

İğnesiz Mezoterapi Uygulaması

Mezoterapi; vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan soruna karşı ilacı enjekte etme suretiyle tedavi etmenin adıdır. Mezoterapi öncesi sorunlu bölge uyuşturulur. Böylece mezoterapi de kullanılan küçük iğnelerin yol açacağı ağrı hissi geçici olarak önlenir. Mezoterapi de sorunun türüne ve kişiye göre tedavi uygulanmaktadır. Yara izleri, hastalık, ağrı gibi sorunların çözümü için kullanılır. Mezoterapi işleminde enjekte edilen maddeler şunlardır: vitamin, enzim, mineral ve amino asittir. Ayrıca tedavi amacı ile ilaç da bulunmaktadır. Bu maddeler derinin altına enjekte edilmektedir. Yani orta tabakaya gönderilir.

Mezoterapi dünya da en çok tercih edilen bir yöntemdir. Mezoterapi uygulamasının küçük bir sorunu enjeksiyon aracılığı ile uygulanmasındaydı. Yani iğneden korkan insanların olması ya da iğnenin acıtması, kanaması gibi istenmeyen durumlar mezoterapinin daha da geliştirilerek eksilerin ortadan kaldırılmasını gerektirmiştir. Teknolojinin ilerlemesi ile küçük iğnelerin ortadan kaldırılmasını mümkün kılan yöntemler bulunmuştur. Artık iğnesiz mezoterapi olarak karşımıza çıkmıştır.

İğnesiz mezoterapi; iğneler yerini ışınlara bırakmıştır. Elektriksel akım oluşturarak bölge tedavi edilmektedir. Böylece bölgeye eşit miktarda ilaç dağılımı sağlanmaktadır. Bu yöntem iğneli mezoterapiye göre daha verimli olmuştur. Tıbbi bir uygulamadır. Mesela kanser hastalarının tedavi sürecinde uygulanmaktadır. İlaçlar iğnesiz mezoterapi ile verilmektedir.

İğnesiz mezoterapi kısa süre de ülkemizde de uygulanan bir yöntem olmuştur. Hem estetik hem de hastalıkların tedavisinde etkisinin anlaşılması üzerine donanımlı elemanlar yetiştirilmiştir. İğnesiz mezoterapi uygulamak için özel yerler hizmete açılmıştır. Özellikle Kızılay Ankara iğnesiz mezoterapi uygulamasının profesyonel olarak yapıldığı bölgelerin başında gelmektedir. Mesela senem kara güzellik salonları kadınların güzelleşmek için günün belli saatlerini iğnesiz mezoterapi uygulaması için ayırmaktadır.

Kızılay Ankara en gelişmiş bölgelerdendir. Güzellik piyasasında her gelişmeleri yakından takip eden girişimciler, bu yenilikleri ülkemize Ankara’dan başlayarak kısa sürede yayılması sağlanmaktadır. Senem kara güzellik salonları yukarı da bahsettiğimiz tanımlar için Kızılay Ankara başta olmak üzere marka haline gelmiştir.

Senem Kara Güzellik Salonlarında Güzellik Piyasasının Son Trendlerini Yakından Takip Edin

Teknoloji çağında yaşıyor olmamız teknolojinin hayatımızın büyük bir bölümünde yer almasına neden olmaktadır. Aynı zaman da değişimlerin hızlı yaşanması teknolojinin en büyük özelliğidir. Güzellik piyasasında da bir ürünün çıkmasından kısa bir sonra piyasaya daha iyilerinin girdiğini görmek mümkündür. Mesela mezoterapinin yerini iğnesiz mezoterapiye bırakması gibi.
İğnesiz mezoterapi uzmanlık gerektiren bir tedavi sürecidir. Rastgele bir yerde yaptırmak veya bilgisi olmayan kişilere yaptırmak tedavi değil işkenceye dönüşür. Bu nedenle uzmanların da önerisi taklit ürünlerden ve taklit mekanlardan sakınmanız gerektiğidir.

Senem kara güzellik salonlarında işlemlerin her biri büyük titizlikle ve uzman eller tarafından yapılmaktadır. İğnesiz mezoterapi uygulaması hangi alanlarda kullanıldığından bahsedelim:

Kilo sorununa çözüm olmaktadır. Zayıflamak için bölgesel uygulanmaktadır.
Sıkı bir görünüm için cilt sıkılaştırma
Anti agigng
Yaşlanma belirtileri olarak kabul edilen göz altı torbalarının iyileştirilmesi
Yüz de meydana gelen sarkmaların toparlanmasında
Vücutta özellikle göğüslerin toparlanması gibi estetik işlemlerinde iğnesiz mezoterapi uygulaması yapılmaktadır.

İğnesiz mezoterapi uygulaması işlemleri ile ameliyatsız estetik artık çok kolay. Bıçak, iğne gibi kesici aletler yerini ışına, elektro akıma bırakarak hem cerrahların hem de hastaların işini kolaylaştırmaktadır.

Senem kara güzellik salonlarında yukarı da saydığımız işlemler müşterilerin kısa bir süre de iğnesiz mezoterapi uygulaması ile günlük yaşamlarına dönmektedir. Herhangi bir ağrı, acı, sızı veya kan görülmemektedir. Böylece birçok insanın cesaretini toplayarak senem kara güzellik salonlarında randevularını alarak şikayetlerini ortadan kaldırmaktadır. İğnesiz mezoterapi uygulaması estetik konusunda kolaylık sağlamaktadır.
İğnesiz Mezoterapi Başka Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Senem kara güzellik salonlarında estetik, güzelleşmek gibi uygulamalar öncelik olmaktadır. Ancak mezoterapi uygulaması güzellik sektörü ile sınırlı değildir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi tıbbi uygulamalarda da iğnesiz mezoterapi uygulamasına sıkça başvurulmaktadır.

Kızılay Ankara güzellik konusunda olduğu kadar sağlık konusunda da yeniliklerin adresi olmuştur. İğnesiz mezoterapi uygulaması bir yenilikken sağlık gibi alanda da kullanılması başlı başına bir yenilik olmuştur. Öyleyse iğnesiz mezoterapi uygulaması için tedavi alanları:

Fıtık (bel, boyun) hastalıkların iyileştirilmesinde
Varislerin tedavisinde
Selülitlerin çözümünde
Saç dökülmesinde, erken kellik gibi sorunlara çözümlerde
Ciltlerde meydana gelen çillerin tedavisinde
Ciltlerde meydana gelen çatlaklarda özellikle hamilelik dönemlerinde görülen sorunların tedavisinde
Yaşlanma belirtileri olarak cilt de oluşan kırışıklık, sarkma gibi sorunların çözümünde
Yara izlerinin tedavisinde. Ancak yaranın kapanmış geride iz kalmış olması gerekir.
Dünya da yaygın görülen obezite hastalığı ülkemizde de görülmeye başlandı. Kısacası çağın sorunu obezitenin tedavisinde.
Sağlığa büyük zararı olan sigaranın tedavisinde
Ruhsal hastalıkların tedavisinde
Çocuklarda yaygın görülen hastalıkların tedavisinde
Özellikle sporcularda görülen kas, sinir, tendon gibi yapılarda meydana gelen ezilmeler, komalar gibi sorunların tedavisinde
Kronikleşmiş ağrılar için tedavi olarak iğnesiz mezoterapi uygulaması yapılmaktadır.

Yukarıda saydığımız hastalıklar başlıca olup listeyi uzatmak mümkündür. Tedavi uygulanırken kullanılan ilaç ve ek madde takviyesi hastalığa göre ve kişiye göre ayarlanmaktadır.

İğnesiz mezoterapi uygulaması estetik alanında kadınların ilgisini çekse de erkeklere de uygulanmaktadır. Mesela saç dökülmesinde etkili olmaktadır. Böylece saç dökülmelerini yavaşlatarak kelliğe neden olması önlenmektedir. Yine ağrıların tedavisinde de erkekler tedavi için iğnesiz mezoterapi uygulamasına başvurabilir.

Kızılay Ankara gelişmeye devam eden bir bölgedir. Sadece spor, sanat veya siyasi olarak değil sağlığın da kalbi burada atmaktadır. İğnesiz mezoterapi uygulaması için uzman ekip ve mekanları burada bulabilirsiniz.

Senem kara güzellik salonları her zaman kaliteli hizmet ve geniş hizmet yelpazesi ile marka olmaya devam etmektedir. Artık güzellik uygulamaları için büyük risk alımına son. İğnesiz mezoterapi uygulamasında hiçbir yan etki ve zarara rastlanmadığından güvenliği yüksektir.

Bizi Takip Edin !
WhatsApp chat Tıkla WhatsApp'tan yaz...