Epilasyon

Epilasyon

Epilasyon, çeşitli malzemelerin ve tekniklerin kullanılması ile vücuttaki istenmeyen tüylerden arındırılması işleminin genel adıdır. Epilasyon basit yöntemler ile yapıldığı gibi çeşitli cihazların gönderdiği ışınlar ile tüy köklerini yakarak uygulanabilir. Tüyleri cildin yüzeyindeki kısmı kopardıkça tekrar tekrar uzar. Tüylerdeki uzama insanın doğasında bulunmaktadır. Ancak bazı hormon sorunları tüylerin aşırı uzama ve hızlı yayılmasına neden olmaktadır.

Epilasyon, kadınların istenmeyen tüylerden kurtulmak için sık sık başvurduğu bir yöntem olmakla beraber günümüzde erkekler için de çok tercih edilir hale gelmiştir. İstenmeyen tüyler kollarda, bacaklarda, yüzde bile çıkar.
İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemi Olan Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Teknolojinin çağımızı aydınlattığı yenilikleri ile güzellik sektörüne de yeni bir pencere açmıştır. Güzellik sektöründe epilasyon uygulamaları bu konuda en fazla yeniliğe uğrayan sistem ve yöntemlere sahiptir.

Yıllardır kadınlar için tüyler büyük bir sorun olmuştur. Tüylerden kurtulmanın basit yolu olduğu gibi profesyonel yöntemlerde vardır. Basit yöntemler geçici fayda sağlarken profesyonel epilasyon yöntemleri ile tüylerden tamamen kurtulmak mümkündür. Bu yöntemler:

Ağda: tüylerin bulunduğu yüzeye yapışkan bir sıvının dökülüp tekrar deriden çekilmesi ile tüylerden kurtulma yöntemidir.
Tıraş: cilt yüzeyinde kalan kısmını jilet vb. keskin araçlar ile kesilmesidir. Vücuttaki herhangi bir yüzey için uygulanabilir. Vücudun istenilen bölgesi için uygulanır.
Lazer epilasyon: tüylere ışınların gönderilerek köklerinden yanarak dökülmesine neden olan bir epilasyon yöntemidir.
Tüy dökücü kremler: içerisinde özel formüller ile tüylere uygulandıktan sonra tüylerin dökülmesini sağlayan kremlerdir.
Cımbız: cımbız ile yüzeyin üzerindeki kısım tutulur ve çekilir. Bu işlem tek tek yapılır. Zaman aldığı için genellikle dar alanlardaki tüyler için tercih edilir.
Tüy dökücü serumlar: sıvı ve şeffaf olup yine tüy dökücü kremler gibi tüylere sürülerek dökülmelerini sağlayan kozmetik ürünleridir.

Epilasyon yöntemlerinden basit olanlarını evde kolayca uygulanabileceği gibi Kızılay güzellik salonundaki epilasyon yöntemlerinin modern cihazlar ile yapılanını da deneyebilirsiniz. Özellikle senem kara güzellik salonunda modern cihazlar ile her cilt tipi için epilasyon işlemleri profesyonel olarak uygulanmaktadır. Modern cihazlar derken lazer epilasyon aletlerinin her çeşidini bulmak mümkündür.

Senem Kara Güzellik salonu güzellik uzmanları, epilasyonda basit ve geçici yöntemler çağın gerisinde kaldığını vurgulayarak kalıcı çözümler ile yaşam kalitesini yükseltmektedir.

Kızılay güzellik salonu hem kadınların hem de erkekler için özel mekanları ile geniş kitlelere hizmet sunulmaktadır. Erkeklerinde epilasyon uygulamalarında özellikle lazer epilasyona yönelerek büyük ilgi göstermektedir. Böylece epilasyon uygulaması sadece kadınları ilgilendiren bir konu olmaktan çıkmıştır. Kızılay güzellik salonu personeli yenilikleri yakından takip ettiği sunduğu modern ve çeşitli hizmet yelpazesi ile kanıtlamaktadır.

Senem Kara Güzellik Salonunda epilasyon işlemleri ile kısa sürede etkili çözümler almak mümkündür. Böylece uzun zaman harcayarak istenilen sonuca ulaşmamak gibi hayal kırıklıkları Senem Kara Güzellik Salonunda tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Bizi Takip Edin !
WhatsApp chat Tıkla WhatsApp'tan yaz...