Cilt Gençleştirme

Cilt Gençleştirme

Zaman ilerledikçe yaşın ilerlemesi olağan bir durumdur. Ancak bedende yaşlanma belirtilerinin oluşması pek hoş bir durum olarak algılanmamaktadır. Teknolojik yenilikler ile cilt gençleştirme kolaylaşmakta, adeta yıllar geri sarılmaktadır.

Etkili yöntemler ile cilt gençleştirme işlemleri yapılmaktadır. Mesela cildin altına gönderilen farklı boylardaki ışın dalgaları ile artık ağrıya, acıya, şişmelere, kızarıklıklara son verilmektedir.

Yılların yorgunluğu, stresi, yıpranmalar en çok cildin sarkması, kırışması gibi belirtiler ile gün yüzüne çıkmaktadır. Aynı zamanda ciltte çizgilerin dışında canlılığını ve ışıltısını kaybederek solgun bir görüntü oluşur. Ancak bu görüntünün kolay uygulamalar ile ortadan kaldırılması mümkündür. Eski günlerdeki canlı ve kusursuz bir cilt için ne gibi yenilikler güzellik piyasasına girmiş yakından inceleyelim.
Cilt Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Dolgu takviyesi: zaman içinde cildin nemini yitirmesi ile ciltte parlak yapısını kaybetmektedir. Teknoloji çağının büyük buluşları arasında olan bu yöntemde cilde özel bir madde enjekte ederek cildin kaybettiği suyu, nemi geri kazanması sağlanır.
Mezoterapi: cilde özel mineral, vitamin, protein gibi içerikli maddenin ince uçlu iğneler ile yerleştirilme işlemidir.
Thermage: radyo frekansı ile cildin gençleşmesi artık çok kolay. İğneler, ameliyat uygulamalarını ortadan kaldıran bu yöntem ile radyo frekans dalgaları cilt altına gönderilir. Buradaki dokuları tetikler.
Ultherapy: ses dalgaları cilt gençleştirme yöntemlerinin en önemlileri arasındadır. Yine cildin kırışık olan bölgede bu dalgaların tetikleyeceği tabaka tespit edilir ve bölgeye yoğunlaştırılır. Yüz gibi hassas olan cilt yüzeyinin sıkılaşmasını sağlar.
Scarlet-s: çok ince ve altın kaplama olan özel iğneler ile deri altı hedef noktasıdır. Böylece takviye edilen maddenin veya dalganın doğrudan etkili bölgeye iletilmesini sağlamaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz uygulamalar en etkili ve popüler yöntemler arasında ilk sırada yer almaktadır. Bu yöntemler dünyada uygulanmaktadır. Bir uygulama alanı da Kızılay güzellik salonudur. Bu yöntemler profesyonellik gerektirmektedir. Böylece Kızılay güzellik salonları sıradan mekân değil bilgi ve donanım bakımından dünyada kabul görmüş kalite ve standartlara sahip personel ve uzmanlara sahiptir.

Senem Kara Güzellik Salonu için de aynı şeyleri söylemek mümkündür. Bu uygulamalar sıradan güzellik salonu için oldukça bilgi ve tecrübe gerektiren uygulamalardır. Senem güzellik salonu ekibine güvenip yılları geriye sarabilirsiniz. Senem Kara Güzellik Salonunda cilt gençleştirme işlemlerinin altın yöntemleri ile istediğiniz yaşa geri dönebilirsiniz. Uzman ekip ve profesyonel kadroya kendinizi bırakın ve gözlerinizi kapatın. Gözlerinizi yeniden açtığınızda cildin parlak, pürüzsüz ve sıkı olması ile yeniden doğacaksınız.

Bizi Takip Edin !
WhatsApp chat Tıkla WhatsApp'tan yaz...