Cilt Analizi

Cilt Analizi

Cilt analizi, cilde uygulanacak işlemlerde doğru tedaviyi belirlemek ve doğru ürünlerin kullanılması için yapılır. Böylece kişi cilt tipini öğrenir. Sivilce, akne, kırışıklılar, güneş lekeleri gibi cilt sorunlarını belirlemeye çalışılır. Cilt analizi oldukça kolay yapılmaktadır. Cilt analizi kişinin isteğine bağlı olarak yapılmaktadır. Cilt analizi, detaylı ve basit testler yardımı ile uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Çünkü sonuçların rasyonel olması doğru ürün tercihinde önemli rol oynar.
Cilt Analizi İle Hangi Sonuçlara Ulaşılabilir?

Cilt hem işlevsel hem de görünüş olarak vücudumuz için önemli bir yere sahiptir. Vücudun sistemini dışarıdan gelen tehlikelere karşı korur ve bütünlük sağlar. Aynı zamanda cildin parlak olması, nemli ve canlı yapısı kişinin güzelliğine katkı sağlar. Cildin ihtiyaç duyduğu özenin gösterilmesi gerekir. Bunun için ilk adım cilt analizidir. Siz cildinize değer verip kendinizi şımartmak isterken uygulamaların zarara dönüşmesini istemiyorsanız cilt analizi şarttır.

Cilt analizinin temel sebebi kişinin normal, yağlı, kuru, karma gibi cilt tiplerinden hangisine sahip olduğu belirlenir. Buna bağlı olarak cilt üzerinde oluşan sorunlar da tespit edilir. Bilgisayarda cilt üzerindeki değişimler belirlenerek sonuçlar bir grafiğe dönüştürülür. Böylece kişinin cildindeki farklılaşma gözle görülebilir.

Cilt analizi ile cilde ne aralıklar ile bakım yapılmasını; mineral, vitamin, protein gibi maddelerde eksiklikler belirlenerek takviye ürünler kullanılması gibi cildin eksiklikleri ve fazlalıkları ortaya çıkarılmaktadır.

Cilt analizi saniyeler içinde tamamlanarak kısa sürmektedir. Bu süre altmış saniye kadardır. Cilt analizi detaylı sonuçlar elde edileceği testin de uzun zaman alacak gibi algısı oluşmamalıdır. Dediğimiz gibi sadece altmış saniye içinde tamamlanmaktadır.

Cilt analizi uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Mesela Kızılay güzellik salonu. Aynı zamanda çıkan sonuç ile beraber cildiniz hakkında öğrenmek istediğiniz detaylı bilgiyi danışman hizmeti ile desteklemektedir. Kızılay güzellik salonu cildine büyük önem gösteren kadınlar kadar erkekler için de hizmet sunmaktadır. Cilt analizi de bunlardan bir tanesidir. Sivilce problemi, lekeler gibi ciltte yaşanan sorunlar erkeklerinde sorunudur. Bu konuda uzman destek için Kızılay güzellik salonu personelinden bilgi alınabilir.
Senem Kara Güzellik Salonunda Cildiniz Rahat Etsin

Cilt analizi her güzellik salonunda yaptırmak yerine sadece bu konuda yeterli bilgiye sahip kişilere yaptırılmalıdır. Senem kara güzellik salonuna mutlaka uğrayın. Günün herhangi bir saatinde, iş çıkışında, okul sonrası gibi boş bir anınızda cilt analizini aksatmayın.

Cilt analizinden sonraki aşama cilt bakım uygulamalarıdır. Senem Kara Güzellik Salonu hangi cilde ne tür işlem yapılacağı konusunda noktasal tespitler yapmaktadır. Cilt tipine uygun maskeler, peeling ile cildin ölü derilerinden kurtulması, gözeneklerin açılması için gerekir. Çünkü havada uçuşan toz, kir, mikroplar cilt gözeneklerinin dolmasına neden olur. Bu durum zaman içinde siyah noktalara dönüşür. Ve cildin gözenekleri tıkanır. Cilt tipine uygun uygulamalar ile cilt nefes alarak rahatlayacaktır.

Bizi Takip Edin !
WhatsApp chat Tıkla WhatsApp'tan yaz...