Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Zayıflama (bölgesel); vücutta fazla bulunan yağlardan arındırılma işlemidir. Ancak bu arındırılma işlemi vücutta yer yer yapılır. Beslenme alışkanlıkları, vücut yapısı, hareketsizlik, sıvı tüketimi gibi unsurların yetersiz kalması sonucunda kontrolsüz yağlanma başlar. Yağlanma da en büyük problem vücudun her yerine eşit olarak dağılmayıp, bazı bölgelerde yağın birikmesidir. Bu depolama sonucu görüntünün eski sıkılığından ve gerginliği kaybolmaktadır. Bölgesel yağlardan kurtulmak için çeşitli faaliyetlere başvurulur. Spor, diyet gibi. Ancak bu faaliyetler tamamen çözüm olmamaktadır.

Zayıflama (bölgesel) işlemi fazla kilolardan tamamen kurtulma anlamına gelmez. Sadece bazı bölgedeki fazla yağlardan kurtulma işlemidir. Bunun için o bölgenin yağları eritilerek zaman içinde vücuttan atılır.

Zayıflama (bölgesel) işlemi sonrasında yukarıda bahsettiğimiz spor ve diyet faaliyetleri bu işlemi destekler ve hızlandırır. Böylece zayıflama (bölgesel) uygulamadaki verim arttırılır.

Kızılay güzellik salonu güzellik uzmanları ve doktorların ortak görüşüne göre; zayıflama (bölgesel) işlemi için öncelikle spor ve diyet programı ile vücuttaki yağlardan kurtulabildikleri kadar kurtulmalıdır. Vücut yeniden yapılandıktan sonra artık zayıflama (bölgesel) işlemi için artık hazırdır.
Zayıflama (bölgesel) Uygulaması Kaça Ayrılır?

Zayıflama (bölgesel) uygulaması günümüzde oldukça tercih edilmektedir. Dünya starlarının yanı sıra ülkemizde de birçok kişi zayıflama (bölgesel) uygulamalarını denemektedir. Kızılay güzellik salonu gibi mekanlarda uygulanan bu işlemler kalite ve standartlara uygun olarak hizmet verilmektedir.

Zayıflama (bölgesel) uygulaması zaman içinde teknolojiye bağlı olarak gelişmeye devam etmektedir. Bundan dolayı farlı yöntemler kullanılarak zayıflama (bölgesel) uygulaması ihtiyaca göre seçilmektedir. Bunlar:

Cerrahi yöntemleri (liposuction, mezoterapi, lazer lipoliz)
Cerrahi olmayan yöntemler (pressoterapi, lenf drenaj, ozon sauna, kavitasyon vb.) olarak ikiye ayrılır.

Yukarıdaki bu yöntemler doktorların kontrolünde yapıldığı gibi güzellik uzmanlarının da kontrolünde yapılan işlemler mevcuttur. Senem kara güzellik salonunda zayıflama (bölgesel) uygulamaları hastanın ihtiyacına uygun yöntemler seçilmektedir.
Senem Kara Güzellik Salonunda Zayıflama (Bölgesel) Uygulama Süreci Nasıldır?

Dermatolojik analiz sonucunda hastanın zayıflama (bölgesel) uygulaması için hangi yöntemden yüksek verim alınacağı tespit edilir.
Bazen bir zayıflama (bölgesel) uygulaması tercih edilirken bazen diğer uygulamalardan birkaç tane daha kullanılarak etki derecesi artırılır.
Zayıflama (bölgesel) uygulaması için özel diyet başlatılır. Yağ oranın minimum düzeyde besinlere ağırlık verilir ve sıvı tüketim miktarı artırılır ve hareket sayısı çoğaltılır.
Zayıflama (bölgesel) uygulaması cerrahi yöntemler uygulandıysa masaj gibi yöntemler ile hem bedeni rahatlatan hem de vücuttaki gereksiz, işlem görmüş yağların atılması kolaylaştırılır.
Sağlık sorunu oluşturacak kadar kilolu olan kişiler veya fazla kiloları olanlar diyetisyen yardımı ile kilolarından da kurtulur. Böylece zayıflama (bölgesel) uygulamasına kolaylık sağlayacaktır.

Senem Kara Güzellik Salonunda işlem süreci oldukça basit ve sıra ile takip edilmektedir. Böylece kişilerin sağlık durumları kontrol altında tutulur ve oluşabilecek risk durumları minimum düzeye indirilerek başarılı bir süreç başlatılır.

Bizi Takip Edin !
WhatsApp chat Tıkla WhatsApp'tan yaz...